MEL 80 võimalused

Iga patsient väärib parimat! Seetõttu peame ainuõigeks teostada iga patsiendi ja tema silmade iseärasusi arvestades laserprotseduur meetodiga, mis annab parima võimaliku nägemisteravuse. Kasutame laseroperatsioonide planeerimisel eranditult CRS-Masteri tarkvara, mille abil igale patsiendile leitakse individuaalselt kohandatud parim lihvimisprofiil. Digitaalselt laserisse suunatud info abil töötleb laserkiir seejärel silma omapära arvestades sarvkesta nii, et tulemuseks on parim võimalik nägemisteravus. ReFocus Silmakeskus ei paku oma patsientidele nn. standard LASIK protseduuri, kus prillide tugevus sisestatakse silmalaseri arvutisse käsitsi.

CRS-Master koos WASCA Analyzeri ja topograaf ATLAS 995-ga moodustavad kaasaegseima diagnostilise koosluse ja võimaldavad meil Carl Zeissi firma eksimeerlaser MEL 80-ga teostada järgmisi ravivalikuid:

  • SCA ablatsiooniprofiili valikul teostab laser ablatsiooni, mis matkib patsiendile parimat nägemisteravust võimaldavat sfäärilist ja/või silindrilist prilliklaasi.
  • Wavefront-guided ravi korral on ablatsiooniprofiili aluseks laseri arvutisse digitaalselt kantud silma wavefront-analüüsi andmed. Wavefront-analüsaator mõõdab silma 25-50 korda täpsemalt kui prillide ja kontaktläätsede määramiseks ning sarvkesta topograafiaks kasutatavad seadmed. See on sageli optimaalseim meetod parima tulemuse saavutamiseks tervel silmal, mida pole varem opereeritud. Esmavalik ka kõrgema astme optilisete kõrvalekalletega silma puhul. Sobib patsientidele, kelle refraktsiooniviga jääb vahemikku +3 kuni -8 dioptrit ja astigmatismi on kuni ± 3 dioptrit.
  • Topography-guided ravi korral on ablatsiooniprofiil aluseks laseri arvutisse digitaalselt kantud sarvkesta täpse kaardi andmed. See on tavaliselt optimaalseim meetod parima tulemuse saavutamiseks silmal, mille sarvkest on väga ebaühtlane või varem opereeritud. Sobib patsientidele, kelle refraktsiooniviga jääb vahemikku +6 kuni -12 dioptrit ja astigmatismi on kuni ± 6 dioptrit.

Mida suurem on nägemishäire, seda rohkem tuleb korrigeerimiseks laseriga sarvkesta kudet eemaldada. Sõltuvalt vajaliku korrektsiooni suurusest ja sarvkesta paksusest saame CRS-Masteri programmi abil kasutada:

  • Aberration Smart Ablation (ASA) on nn. wavefront optimiseeritud ablatsiooniprofiili, millega säilitatakse maksimaalselt sarvkesta loomulik, kumer kuju. Sobib patsientidele, kelle refraktsiooniviga jääb vahemikku +6 kuni -12 dioptrit ja astigmatismi on kuni ± 6 dioptrit.
  • Tissue Saving Ablation (TSA) on ablatsiooniprofiili, millega säilitatakse maksimaalselt sarvkesta kudet ja on näidustatud õhukese sarvkesta või väga suure refrakstiooniveaga patsientidel.

Menu