Liisa silmad ja triatlon

Autor: ReFocus | Kategooria: Silmalaser

Vaata seda! Tundub nii lihtne eks? Et vaata...aga kui ei näe hästi?!
Minu elu muutus väga-väga palju 3 a. tagasi, kui sain oma miinusest lahti. Tõsi, minu miinus oli suhteliselt väike -1,5 ja -1, kuid piisav, et segas minu igapäevaelu ja sportimist. Kandsin varem prille ja kontaktläätsesid (kuidas parasjagu mugavam oli) hämaras autoga sõites ning kui oli vajalik mõnes loengus ettekannet teha.

Olen terve elu teinud sporti, kuid viimased pea 10 aastat tegelenud aktiivselt triatloniga. Tagantjärgi analüüsides ütlen, et see oli nii õige valik, sest elukvaliteet muutus tegelikult väga palju. Nüüd on mu treeningud muutunud palju ohutumaks.Näiteks rattaga õues sõites peab olema väga valvas nii liikluse kui teekatte olude osas. Jooksmisel on samuti nägemine oluline, et märgata maastikujooksul väikseid juurikaid ja kive.
Ujudes kasutasin läätsesid harva, kuid tihti ununes läätsekonteiner maha ja siis läks jamaks, kuhu neid panna?! Kuna läätsesid ei tohiks peale ujumist rohkem edasi kanda pidin need tihtipeale peale ujumist minema viskama. Just sellised ebameeldivad pisiasjad, mida kogu muu elu juures silmas pidada oli veidi frustreeriv.

Lisaks igapäevaelus autoga sõitmine ja siltide lugemine. Varasemalt tundus "pool elust" hägune, kuna ma ei kandnud prille kogu aeg.

Peale oppi oli pilt SELGE. Nägin kaugelt puude lehti, viljapõldude liikumist tuule käes. Linde taevas jne, olin nagu poolest elust ilma jäänud. See oli väga suur muutus elukvaliteedis.

Nüüd, kus sellel aastal kvalifitseerusin poolpikale Ironmanile MM Lahtis 2023 (1,9 km ujumist, 90 km ratast, 21 km jooksu) ei kujutaks ma seda prillide ja muude lisavidinatega mehkeldamist ette. Sport on nii äge ja see, mis tasemel sa seda teed ei ole üldse oluline. Liikuge terviseks ja hoidke seda oma igapäeva osana. Sest nagu öeldakse, siis mida külvad, seda lõikad.

Need, kes kahtlevad oppi ettevõtmises, siis julgustan kindlasti seda kulutust ette võtma. Karta pole midagi, sest professionaalne personal, nii õed kui arst võtavad kõik su hirmud maha. Väga mugav ja kvaliteetne teenindus. Mäletan, et operatsiooni järgselt rahustasin ooteruumis teisi patsiente, kuna endal oli väga positiivne opikogemus juba seljataga.

Nüüd kui on 3 aastat möödas, on mu nägemine endiselt suurepärane ja tagasi vaadates, tundub uskumatu, et jäi palju asju nägemata! Kohtume spordiradadel ja trennides!

Menu