Uus silmalaser MEL 90

Autor: ReFocus Silmakeskus | Kategooria: Femtolasik, Silmalaser

Alates oktoobrist 2018 tehakse ReFocus silmakeskuses lihvimistehnikaga laserprotseduure nagu femtolasik, PRESBYOND ja puutevaba ASA uue silmalaseriga MEL 90. Carl Zeissi uusim eksimeerlaser on meie järjekordne panus, et pakkuda prillidest vabaneda soovivatele patsientidele selleks maailmas parimat olemasolevat tehnoloogiat. Kuigi üle 80% laseroperatsioonidest teostame uusimal, ReLEx Smile meetodil silmalaseriga Visumax, ei ole kõik patsiendid ja silmad selleks protseduuriks ühtviisi sobivad. Parimaks tulemuseks meetodi valik sõltub paljudest teguritest nagu patsiendi vanus, optikavea suurus, selle iseloom ja muidugi silma ehitus. Nii on näiteks alla 50-aastasel pluss-prilli korrigeerimiseks täna parimaks protseduuriks FemtoLASIK. Ka lugemisprillist vabaneda soovijatele tuleb ühe võimalusena kaalumisele femtoLASIK protseduur Femto 40+, kus kasutatakse erilist, sügavustaju suurendavat PRESBYOND lihvimisprofiili. Väga väikese miinuse (alla 1,5 dioptri), sügaval asetsevate silmade või keskendumisraskusega patsiendi puhul võib aga hoopis pinnalihvimine olla parimaks valikuks. Tehnoloogia areneb jätkuvalt ja kuigi ka varem kasutusel olnud laseriga MEL 80 oleksime saanud jätkata pinnalihvimise ja femtoLASIK protseduuridega, tundus meile, et nii patsiendid kui ka me ise väärime parimat.

Põhjus, miks oleme valinud oma tehnoloogiliseks partneriks just Carl Zeissi on väga lihtne. Carl Zeissi optikatooted on olnud tuntud oma maailma parima kvaliteedi poolest juba 19. sajandist. Eelmise sajandi 80-ndatest alates on Zeissi optilised läätsed olnud juhtivate silmalaserite tootjate valikuks laserite arendamisel. Ka firma Carl Zeiss Meditec on olnud optilise kirurgia tehnoloogiate pioneeriks üle 20 aasta. Parim optika ja kaasaegseim eksimeerlaseri tehnoloogia kombinatsioon ongi ühendatud uues laseris MEL 90. Lühend MEL pärineb sõnadest „Meditec Excimer Laser“.

MEL 90 eksimeerlaseriga saab silma pinda lihvida nii, et korrigeeritakse mitte ainult plussi või miinust vaid ka väga väikeseid optilisi moonutusi, mis võivad takistada nägemise parima kvaliteedi saavutamist. Ja seda tehakse ühe maailma kiireima eksimeerlaseriga. Ühe dioptri korrigeerimiseks kulub MEL 90-ga ainult 1,3 sekundit. Laseri kiirus lisab täpsust ja mugavust, mis on kasuks nii patsiendile kui silmakirurgile. Lühem laseri tööaeg vähendab sarvkesta kuivamisest tuleneda võivaid ebatäpsusi ja soodustab kiiremat paranemist, ka patsient peab keskenduma fiksatsiooni-tulukesele vaid mõneks sekundiks. MEL 90 kasutab Triple-A (Advanced Ablation Algorithm) lihvimistehnikat, mis tähendab, et laserkiir liigub silmal A-tähe mustri kujuliselt, viies nii soojuse mõju silma pinnale miinimumini. Viimane on eriti oluline suuremate optikavigade korrigeerimisel. Et kindlustada silma õige asend ja vähendada veelgi patsiendi rolli protseduuri õnnestumises, on silmalaseril MEL 90 uudne silma jälitusseade, mis ei jälgi laseri töö ajal mitte ainult pupilli vaid ka sarvkesta ja kõvakesta piiri.

Eksimeerlaseriga MEL 90 ja femtolaseriga Visumax on meil ReFocus silmakeskuses nüüd tehnoloogia kombinatsioon, mis lubab teostada parimal tasemel kõiki kolme kasutusel olevat kaasaegset laseroperatsiooni:

1.    Pinnalihvimine, mida mõned nimetavad ka lõikevabaks protseduuriks, on PRK kaasaegne versioon, kus epiteel eemaldatakse laseriga. Meie kasutame selle protseduuri kohta nimetust ASA (Advanced Surface Ablation). Meetodi eeliseks on protseduuri lihtsus ja hilisem traumariski puudumine, nõrkuseks aga ebamugav ja aeglane hea nägemise taastumine. Suuremate miinuste ja vanusega lisandub haava oodatust kehvema paranemisega seotud sarvkesta läbipaistvuse languse risk. ASA protseduuri teostamiseks kasutatakse ainult eksimeerlaserit.

2.    FemtoLASIK ja Femto 40+ protseduuril lõigatakse esimeses etapis femtolaseriga sarvkestalt õhuke lapike, teises etapis keeratakse see sarnaselt raamatulehele kõrvale ja teostatakse eksimeerlaseriga lihvimine. Meetodi eeliseks on kiire hea nägemise taastumine, nõrkuseks traumapuhune lapikese nihkumise ja suurem kuiva silma risk.

3.    ReLEx SMILE on uusim laserprotseduur ja selleks kasutatakse ainult femtolaserit Visumax. Põhimõtteliselt on tegu femtoLASIK protseduuriga, aga seda ilma silma pinnalt lapikest lõikamata. Korrektsiooniks vajalik koetükike eemaldatakse sarvkesta süvakihtidest vaid 2,5 mm kriipsukujulise haava kaudu. Kiire nägemise taastumine, lapikesega seonduvate riskide puudumine ja kuni 40% väiksem kuiva silma risk on olulisemad Smile laserprotseduuri eelised.

Parima võimaliku tehnoloogia kasutamine on aastate jooksul meile andnud kogemuse, et head tulemused ja rahulolevad patsiendid õigustavad mitmekordselt tehtud investeeringuid.

Menu