Müoopia ehk lühinägevus

MÜÜT: Vanuses üle 40 ei ole mõtet laseroperatsiooni teha, kuna prillide "miinus" läheb aastatega väiksemaks ja muutub "plussiks"
VASTUS: Kaugele vaatamise prillide " miinus" või "pluss" tuleneb silma pikkusest, mis üle 30 vanuses oluliselt ei muutu. Kaugele nägemise prillide tugevus võib muutuda vanusega alles seoses katarakti tekkega.
Lähedale vaatamise raskus tekib keskeas kuna silmalääts ei suuda enam fokuseerimiseks piisavalt ümaraks muutuda. Lühinägelikud näevad lähedale prillita endiselt hästi, sest nende silmade fookuspunkt liikumatu läätsega on lähedal aga kaugele hästi nägemiseks peavad nad ikkagi miinus-prille kandma.
 Lühinägelikus silmas moodustavad silma sisenevad kiired kujutise võrkkesta ehk reetina ees, sest sarvkest on liiga kumer või silm liiga pikk.

Tulemus: kauguses paiknevad objektid on ebaselged. Lähedal paiknevaid esemeid näeb hästi.

Laseroperatsioonil eemaldatakse sarvkesta keskosa kudet ja muudetakse sarvkest lamedamaks. Nii väheneb silma valguskiiri koondav optiline jõud ja kujutis peegeldub selgelt võrkkestale.

Suuremate miinuste korral on kahtlemata parimaks operatsioonimeetodi valikuks ReLEx SMILE, väiksemate miinuste puhul saadakse väga häid tulemusi ka femtolasik või puutevaba laserprotseduuriga. 

Silma sisse paigaldatav lisalääts võib olla lahenduseks neile, kellel miinus on turvaliseks laseroperatsiooniks kas liiga suur, sarvkest liiga õhuke või silm liiga kuiv.


Menu