FemtoLASIK ja PRESBYOND laseroperatsiooni info

Enne laseroperatsiooni

Päev enne silmaoperatsiooni ära kasuta kosmeetikat (kreeme, ripsme- ja lauvärve, juukselakki, parfüüme jne). Need suurendavad põletiku ohtu ja võivad muuta laserkiire omadusi. Kunstripsmed tuleb 3 päeva enne operatsiooni eemaldada. Soovitame vältida alkoholi kasutamist 24 tundi enne ja 48 tundi pärast operatsiooni, kuna alkohol põhjustab kudede veesisalduse vähenemist, silmade kuivust ja võib aeglustada paranemist. 

Kontaktläätsed muudavad sarvkesta kuju, mõju püsib sõltuvalt kontaktläätse tüübist ja kasutamise kestusest nädalatest kuudeni. Pehmeid kontaktläätsi ei tohiks kanda vähemalt 1 nädal enne nägemise korrigeerimise operatsiooni, kõvade kontaktläätsede kasutamisel peaks paus olema vähemalt 3 nädalat. Läätsede pausita kandmine võib anda uuringutel valed tulemused ja seega viia vale raviplaani koostamisele.

Korralda transport operatsioonipäevaks ja esimeseks kontrollkäiguks. Operatsioonipäeval võib silmaarst anda sulle ravimeid, mis teevad autojuhtimise ohtlikuks, samuti võib nägemine olla udune. Operatsioonile tulles kanna mugavaid riideid. Palume mitte kanda riideid, mis võivad operatsiooniruumi jätta kiude või ebemeid. On loomulik, et oled enne protseduuri ärevuses ja pinges.

Kui kasutate igapäevaselt mingeid ravimeid, tuleb jätkata nende võtmist vastavalt raviskeemile.

FemtoLasik (40+) meetodil opereeritutel ei soovita me planeerida pikemaajalist autojuhtimist 3 päeva pärast operatsiooni. Sõltuvalt elukutsest tuleks planeerida töövaba periood kuni 3-7 päeva.

Pärast laseroperatsiooni FemtoLASIK või PRESBYOND

Laserlõikus on lahendus paljude inimeste nägemisprobleemile. Siiski on oluline mõista, et silm nagu iga teine kude või organ vajab operatsioonist paranemiseks aega. On hea, kui tuled silmaoperatsioonile saatjaga. Vahetult pärast nägemise korrigeerimise operatsiooni võib silmas tunda ebamugavust, hõõrumis- või võõrkehatunnet. Silmad võivad olla valguskartlikud ja vesitsevad ning silmavalged punetavad. Esialgu on nägemine hägune, võib esineda valulikkust. Kaebuste leevendamiseks püüa hoida silmi võimalikult palju suletuna, tilguta sagedasti kunstpisaraid ja kanna päikeseprille.

Vaatamata ebamugavustundele ei tohi silma hõõruda, see võib põhjustada sarvkesta lapi nihkumist!

FemtoLasik meetodi korral vaevused kaovad tavaliselt paari tunni jooksul. Sõltuvalt elukutsest soovitame planeerida töövaba periood kuni kolm päeva.

Operatsioonipäeval püüa puhata! Ettevaatust tegevustega, kus midagi võib silma sattuda või on oht, et silma puudutatakse või hõõrutakse (näiteks ehitustolm või väikeste lastega mängimine). Vältida tuleb silmade kuivust süvendavaid tegevusi nagu arvutiga töö. Silmade kaitseks magamise ajal on soovitav kasutada silmakaitset, mille anname operatsioonipäeval koos silmatilkade ja päikeseprillidega tasuta kaasa. FemtoLasik operatsiooni järgselt on silmakaitsega magamine soovitatav esimesed kolm ööd pärast operatsiooni. Kodus tuleb vastavalt silmaarsti ettekirjutusele kasutada põletikuvastaseid silmatilku ning kunstpisaraid. Valuvaigistid vajaduse korral. Mõnikord asetatakse operatsiooni järel sarvkestale kaitsev kontaktlääts, mille arst eemaldab operatsiooni- või järgmisel päeval. Kuigi võid olla kogenud kontaktläätse eemaldaja, ära püüa seda ise teha!

24 tundi pärast operatsiooni võib käia vannis, kuid mitte duši all. Vältige seebi ja vee sattumist silma. Lugeda ja televiisorit võib vaadata, kuid kindlasti ei tohi unustada silmade niisutamast kunstpisaratega. Kuiva õhu ja kliimaseadmetega ruumides (s.h. lennukis) tuleb kunstpisaraid tilgutada vähemalt iga 30 minuti järel. Autot võib juhtida juhul, kui arst kontrollvisiidil kinnitab piisavalt head nägemist.

48 tundi pärast operatsiooni võib käia duši all, kuid vältida seebi ja vee sattumist silma. Soovitav on pesemise järgselt tilgutada põletikuvastaseid silmatilku. Võib meikida nägu, kuid mitte kasutada silmaümbruse kosmeetikat. Arvuti kasutamisel on väga oluline silmi piisavalt niisutada.

3 päeva pärast operatsiooni võib teha kergemat treeningut (näiteks sörkjooks trenažööril, sõit veloergomeetriga). Lastega mängimisel olge endiselt väga ettevaatlik! Võib tarvitada mõõdukalt alkoholi.

1 nädal pärast operatsiooni võib meikida silmi, kuid püüdke vältida silmade puudutamist. Võib mõõduka pingutusega joosta, sõita rulluiskude ning jalgrattaga. Mängida golfi ja tõsta raskusi. Võib käia saunas, soovitav on vahetult enne ja pärast sauna kasutada niisutavaid silmatilku.

1 kuu pärast operatsiooni võib teha intensiivset sporttreeningut, vastava silmakaitsega mängida reketiga sportmänge, ujuda, sukelduda, purjetada, suusatada, sõita mootorratta ja mägirattaga, hüpata langevarjuga ja mängida sportmänge nagu korvpall, võrkpall ja jalgpall. Võib silmi hästi katvate päikeseprillidega päevitada. Päevavalguses on soovitav esimese lõikusjärgse aasta jooksul kasutada päikeseprille.

3 kuud pärast operatsiooni võib vastava silmakaitsega harrastada tegevusi, kus vesi võib lennata silma tugeva survega nagu veesuusatamine ja surfamine.

Nägemise lõplik stabiliseerumine võib aega võtta kolm kuni kuus kuud. Võivad esineda öised nägemishäired, mis võivad öise autojuhtimise teha ohtlikuks. Hinda oma võimeid õigesti!

Esialgne tulemus  võib olla kerge ülekorrektsioon, kuid tavaliselt see esimeste lõikusjärgsetel kuudel taandub. Enne PRESBYOND operatsiooni kaugele hästi nägemiseks miinus-prille vajanud inimestel ei pruugi lähedale nägemine seetõtttu esimestel nädalatel-kuudel olla maksimaalne ja lugemiseks võib vaja olla ajutisi pluss-prille. Sarnaselt võib esialgse ülekorrektsiooni tõttu olla kaugele nägemine mõned nädalad udusem neil, kes enne operatsiooni kaugele ja/või lähedale hästi nägemiseks vajasid pluss-prille.

Võta koheselt ühendust oma silmakirurgiaga kui silm hakkab valutama, punetama, tekib tugev hõõrumistunne või nägemise langus!

FemtoLasik laserprotseduuri järgsed ravimite manustamise juhised

Eemaldage pudelikork, nii et te ei puudutaks puhast tilgutiosa. Silmatilkade tilgutamiseks kallutage pea veidi tahapoole, tõmmake alalaug kergelt eemale ja tilgutage silma üks tilk ravimit. Kahe erineva toimega ravimi tilgutamise vahele peaks jääma vähemalt viis minutit.

Systane - niisutustilgad

  • esimesel päeval peale operatsiooni iga 15 minuti tagant
  • alates teisest päevast nädal aega iga 30 minuti tagant
  • alates teisest nädalast iga tunni tagant
  • alates kolmandast nädalat 4 - 5 korda päevas ja alati kui tunnete silmades kipitust, kihelust või hõõrumistunnet
  • esimese poole aasta jooksul on soovitav silmi niisutada ka hommikul peale ärkamist

Tobradex - põletikuvastase ja antibiootilise toimega silmatilgad

  • esimene päev iga tunni tagant
  • seejärel 5 korda päevas 1 nädal
  • 3 korda päevas 1 nädal
Menu