Läätsevahetuse operatsiooni info

Enne läätsevahetuse või katarakti operatsiooni

Operatsioonipäeval ja päev enne ära kasuta kosmeetikat (kreeme, ripsme- ja lauvärve, juukselakki, parfüüme jne). Need suurendavad põletiku ohtu. Kunstripsmed tuleb 3 päeva enne operatsiooni eemaldada. Soovitame vältida alkoholi kasutamist 24 tundi enne ja 48 tundi pärast operatsiooni, kuna alkohol põhjustab kudede veesisalduse vähenemist, silmade kuivust ja võib aeglustada paranemist.

Vajadusel korralda transport operatsioonipäevaks. Operatsioonipäeval võidakse sulle anda ravimeid, mis teevad autojuhtimise ohtlikuks, samuti võib nägemine olla sarvkesta turse ja laia pupilli tõttu udune. Juhul kui teine silm on hea nägemisega, saab kenasti hakkama ka ühistranspordiga liigeldes. 

Operatsioonile tulles kanna mugavaid riideid. Palume mitte kanda riideid, mis võivad operatsiooniruumi jätta kiude või ebemeid. On loomulik, et oled enne protseduuri ärevuses ja pinges.

Kui kasutate igapäevaselt mingeid ravimeid, tuleb jätkata nende võtmist vastavalt raviskeemile.

Pärast läätsevahetuse või katarakti operatsiooni

Operatsioonipäeval tuleb tilgutada Tobradexi ja/või Oftaquix silmatilku üks tilk üks kord tunnis, kuni magama minekuni. Eemaldage pudelikork, nii et te ei puudutaks puhast tilgutiosa. Silmatilkade tilgutamiseks kallutage pea veidi tahapoole, tõmmake alalaug kergelt eemale ja tilgutage silma üks tilk ravimit. Kahe erineva toimega ravimi tilgutamise vahele peaks jääma vähemalt viis minutit. Edasi tuleb opereeritud silma põletiku vältimiseks tilgutada silmatilku järgneva skeemi kohaselt:

  • 1 tilk 5 x päevas 1 nädal
  • 1 tilk 3 x päevas 1 nädal
  • 1 tilk 1 x päevas 1 nädal

Juhul, kui Te ei saa ise tilkade tilgutamisega hakkama tuleks leida isik, kes seda teeks. Silmarõhku alandavat ravimit Diacarbi võtta üks tablett operatsioonipäeva õhtul ja teine järgmisel hommikul.

Opereeritud silma ei tohi hõõruda. Kodus võib teha kergemaid toimetusi, võib vaadata televiisorit, arvutit ja lugeda. Esimesed kolm ööd on soovitav magada selili või opereerimata silma küljel.

Operatsioonijärgsel päeval võib käia duši all, kuid vältida seebi ja vee sattumist silma. Soovitav on pesemise järgselt tilgutada põletikuvastaseid silmatilku. Võib meikida nägu, kuid mitte kasutada silmaümbruse kosmeetikat 3 päeva. Kergemat treeningut võib teha kolme päeva pärast, intensiivsemat treeningut kahe nädala pärast. Alkoholi võib mõõdukalt tarvitada nädala pärast.

Pole lubatud tõsta suuri, pingutust nõudvaid raskusi ja pikalt kummardada kaks nädalat. Kuuma sauna ja SPA-d võib külastada paari nädala pärast.

Juhul kui operatsioon kulgeb tavapäraselt on soovitav  silmaarsti kontrollile minna operatsioonijärgse nädala jooksul. Prille määratakse vajadusel ühe kuu möödumisel operatsioonist. Silma kudede turse tõttu võib esimestel operatsioonijärgsetel päevadel esineda nägemise udusust, mis möödub mõne päeva jooksul. Silma välimine külg võib olla ka natuke punane ja anda võõrkehatunnet, kuna seal paikneb tavaliselt operatsioonihaav.

Kui lõigatud silm hakkab punetama, valutama või nägemine halveneb järsku tuleks võimalikult kiiresti ühendust võtta silmaarstiga või helistada meile telefonil 5344 3533.

Menu