SMILE laseroperatsiooni info

Enne laseroperatsiooni

Päev enne silmaoperatsiooni ära kasuta kosmeetikat (kreeme, ripsme- ja lauvärve, juukselakki, parfüüme jne). Need suurendavad põletiku ohtu ja võivad muuta laserkiire omadusi. Kunstripsmed tuleb 3 päeva enne operatsiooni eemaldada. Soovitame vältida alkoholi kasutamist 24 tundi enne ja 48 tundi pärast operatsiooni, kuna alkohol põhjustab kudede veesisalduse vähenemist, silmade kuivust ja võib aeglustada paranemist. 

Kontaktläätsed muudavad sarvkesta kuju, mõju püsib sõltuvalt kontaktläätse tüübist ja kasutamise kestusest nädalatest kuudeni. Pehmeid kontaktläätsi ei tohiks kindlasti kanda 48 tundi, soovitavalt 1 nädal enne nägemise korrigeerimise operatsiooni, kõvade kontaktläätsede kasutamisel peaks paus olema vähemalt 3 nädalat. Läätsede pausita kandmine võib anda uuringutel valed tulemused ja seega viia vale raviplaani koostamisele.

Korralda transport operatsioonipäevaks ja esimeseks kontrollkäiguks. Operatsioonipäeval võib silmaarst anda sulle ravimeid, mis teevad autojuhtimise ohtlikuks, samuti võib nägemine olla udune. Operatsioonile tulles kanna mugavaid riideid. Palume mitte kanda riideid, mis võivad operatsiooniruumi jätta kiude või ebemeid. On loomulik, et oled enne protseduuri ärevuses ja pinges.

Kui kasutate igapäevaselt mingeid ravimeid, tuleb jätkata nende võtmist vastavalt raviskeemile.

Smile meetodil opereeritutel ei soovita me planeerida pikemaajalist autojuhtimist 3 päeva pärast operatsiooni. Sõltuvalt elukutsest tuleks planeerida töövaba periood kuni 3-7 päeva.

Pärast laseroperatsiooni SMILE

Laserlõikus on lahendus paljude inimeste nägemisprobleemile. Siiski on oluline mõista, et silm nagu iga teine kude või organ vajab operatsioonist paranemiseks aega. On hea, kui tuled operatsioonile saatjaga. Vahetult peale operatsiooni võib silmas tunda ebamugavust, hõõrumis- või võõrkehatunnet. Silmad võivad olla valguskartlikud ja vesitsevad ning silmavalged punetavad. Esialgu on nägemine hägune, võib esineda valulikkust ja valguskartust. Kaebuste leevendamiseks püüa hoida silmi võimalikult palju suletuna, tilguta sagedasti kunstpisaraid ja kanna päikeseprille.

Operatsioonipäeval püüa puhata! Vältida tuleb silmade kuivust süvendavaid tegevusi nagu arvutiga töö. Kodus tuleb kasutada põletikuvastaseid silmatilku umbes iga tunni järel ning kunstpisaraid iga 15 minuti järel. Alati piisab ühest silma jõudnud tilgast. Erinevate silmatikade tilgutamise vahele jätta 5-10 minutit. Valuvaigistid vajaduse korral. Ei tohi tarvitada alkoholi! Mõnikord asetatakse operatsiooni järel sarvkestale ka kaitsev kontaktlääts, mille arst eemaldab kas enne silmakeskusest lahkumist või siis järgmisel päeval. Kuigi võid olla kogenud kontaktläätse eemaldaja, ära püüa seda ise teha!

24 tundi peale operatsiooni võib käia vannis kuid mitte duši all. Vältige seebi ja vee sattumist silma. Võib vaadata televiisorit, arvutit ja lugeda, kuid kindlasti ei tohi unustada silmade niisutamast kunstpisaratega. Kuiva õhu ja kliimaseadmetega ruumides (s.h. lennukis) tuleb kunstpisaraid tilgutada vähemalt iga 30 minuti järel. Autot võib juhtida juhul kui arst kontrollvisiidil kinnitab piisavalt head nägemist, pikemaid sõite tuleks esimese nädala jooksul siiski võimalusel vältida.

48 tundi peale operatsiooni võib käia duši all, kuid vältida seebi ja vee sattumist silma. Soovitav on pesemise järgselt tilgutada põletikuvastaseid silmatilku. Esimese nädala jooksul ei tohi käia saunas, hiljem on soovitav vahetult enne ja pärast sauna kasutada niisutavaid silmatilku. Võib meikida nägu ja kasutada silmaümbruse kosmeetikat. Arvuti kasutamisel on väga oluline silmi piisavalt niisutada.

3 päeva peale operatsiooni võib juba teha intensiivset sporttreeningut, joosta, tõsta raskusi, poksida, suusatada, sõita mootorratta ja mägirattaga, hüpata langevarjuga ja mängida sportmänge nagu korvpall, võrkpall ja jalgpall. Võib tarvitada mõõdukalt alkoholi.

1 nädal peale operatsiooni võib käia saunas, ujuda ja sukelduda. SMILE protseduuri järel võib harrastada ka tegevusi, kus vesi võib lennata silma tugeva survega nagu veesuusatamine ja surfamine, samuti külastada SPA-d.

1 kuu peale operatsiooni võib silmi hästi katvate päikeseprillidega päevitada. Päikese käes on soovitav esimese lõikusjärgse aasta jooksul kasutada päikeseprille.

Nägemise lõplik stabiliseerumine võib aega võtta kolm kuni kuus kuud. Võivad esineda öised nägemishäired, mis võivad öise autojuhtimise teha ohtlikuks. Hinda oma võimeid õigesti!

Võta koheselt ühendust oma raviarstiga, kui silm hakkab valutama, punetama, tekib tugev hõõrumistunne või nägemise langus!

SMILE laserprotseduuri järgsed ravimite manustamise juhised

Eemaldage pudelikork, nii et te ei puudutaks puhast tilgutiosa. Silmatilkade tilgutamiseks kallutage pea veidi tahapoole, tõmmake alalaug kergelt eemale ja tilgutage silma üks tilk ravimit. Kahe erineva toimega ravimi tilgutamise vahele peaks jääma vähemalt viis minutit.

Systane - niisutustilgad

  • esimesel päeval peale operatsiooni iga 15 minuti tagant
  • alates teisest päevast nädal aega iga 30 minuti tagant
  • alates teisest nädalast iga tunni tagant
  • alates kolmandast nädalat 4 - 5 korda päevas ja alati kui tunnete silmades kipitust, kihelust või hõõrumistunnet
  • esimese poole aasta jooksul on soovitav silmi niisutada ka hommikul peale ärkamist

Tobradex - põletikuvastase ja antibiootilise toimega silmatilgad
  • esimene päev iga tunni tagant
  • seejärel 5 korda päevas 1 nädal
  • 3 korda päevas 1 nädal
Menu