Lisaläätse operatsiooni info

Enne lisaläätse operatsiooni

Operatsioonipäeval ära kasuta kosmeetikat (kreeme, ripsme- ja lauvärve, juukselakki, parfüüme jne). Need suurendavad põletiku ohtu. Soovitame vältida alkoholi kasutamist 24 tundi enne ja 48 tundi pärast operatsiooni, kuna alkohol põhjustab kudede veesisalduse vähenemist, silmade kuivust ja võib aeglustada paranemist.

Kontaktläätsed mõjutavad sarvkesta taastumist protseduurist, mistõttu ei ole pehmeid kontaktläätsi soovitav kanda 2 päeva enne operatsiooni, kõvade kontaktläätsede kasutamisel peaks paus olema vähemalt 1 nädalat.

Korralda transport operatsioonipäevaks. Operatsioonipäeval võidakse sulle anda ravimeid, mis teevad autojuhtimise ohtlikuks, samuti võib nägemine olla udune. Operatsioonile tulles kanna mugavaid riideid. Palume mitte kanda riideid, mis võivad operatsiooniruumi jätta kiude või ebemeid. On loomulik, et oled enne protseduuri ärevuses ja pinges.

Kui kasutate igapäevaselt mingeid ravimeid, tuleb jätkata nende võtmist vastavalt raviskeemile.

Pärast lisaläätse operatsiooni

Operatsioonipäeval tilgutada Tobradex ja/või Oftaquix silmatilku üks tilk üks kord tunnis, kuni magama minekuni. Eemaldage pudelikork, nii et te ei puudutaks puhast tilgutiosa. Silmatilkade tilgutamiseks kallutage pea veidi tahapoole, tõmmake alalaug kergelt eemale ja tilgutage silma üks tilk ravimit. Kahe erineva toimega ravimi tilgutamise vahele peaks jääma vähemalt viis minutit. Edasi tuleb opereeritud silma põletiku vältimiseks tilgutada silmatilku järgneva skeemi kohaselt:

  • 1 tilk 5 x päevas 1 nädal
  • 1 tilk 3 x päevas 1 nädal
  • 1 tilk 1 x päevas 1 nädal

Juhul, kui Te ei saa ise tilkade tilgutamisega hakkama tuleks leida isik, kes seda teeks. Silmarõhku alandavat ravimit Diacarbi võtta üks tablett operatsioonipäeva õhtul ja teine järgmisel hommikul.

Opereeritud silma ei tohi hõõruda. Kodus võib teha kergemaid toimetusi, võib vaadata televiisorit, arvutit ja lugeda. Esimesed kolm ööd magada selili või opereerimata silmaga küljel.

Operatsioonijärgsel päeval võib käia duši all, kuid vältida seebi ja vee sattumist silma. Soovitav on pesemise järgselt tilgutada põletikuvastaseid silmatilku. Võib meikida nägu, kuid mitte kasutada silmaümbruse kosmeetikat kolm päeva. Kergemat treeningut võib teha kolme päeva pärast, intensiivsemat treeningut kahe nädala pärast. Alkoholi võib mõõdukalt tarvitada nädala pärast.

Pole lubatud tõsta raskusi ja pikalt kummardada kaks nädalat. Kuuma sauna ja SPA-d külastada paari nädala pärast.

Juhul kui operatsioon kulgeb tavapäraselt tuleb silmaarsti kontrollile minna esimese operatsioonijärgse nädala jooksul.

Prille määratakse vajadusel ühe kuu möödumisel operatsioonist. Silma kudede tursest vastusena operatsioonitraumale võib esimestel operatsioonijärgsetel päevadel esineda nägemise udusust, mis peaks mööduma mõne päeva jooksul. Silma välimine külg võib olla ka natuke punane, kuna seal paikneb operatsioonihaav.

Kui lõigatud silm hakkab punetama, valutama või nägemine halveneb järsku tuleks võimalikult kiiresti ühendust võtta silmaarstiga.

Menu